Op maandag 9 mei organiseert het Kenniscentrum Psychologie en Economisch Gedrag een verdiepingssessie voor gedragsdeskundigen. Wanneer is complexe informatie interessant en raken mensen gemotiveerd om deze nieuwe informatie tot zich te nemen? En wanneer is deze informatie vervelend en raken mensen ontmoedigd? In deze sessie deelt dr. Marret Noorderwier de meest recente inzichten uit haar expertisegebied. Ze richt zich op hoe emoties zoals interesse, nieuwsgierigheid en verwarring relateren aan de motivatie om complexe informatie te verwerken. Denk bijvoorbeeld aan ingewikkelde brieven, productvoorwaarden, de uitdagingen van een complex belastingformulier of aan het leren omgaan met nieuwe technologieƫn (innovaties).
Opzet van de sessie
Tijdens een presentatie van circa 45 minuten deelt Noordewier de fundamentele en meest recente inzichten over wat mensen motiveert om complexe informatie te verwerken - inclusief implicaties voor de praktijk. Daarna volgt een discussie (45 minuten) aangestuurd door gedragsdeskundigen die werken bij de overheid. Zij fungeren als discussiestarters, zodat de recente wetenschappelijke inzichten direct geplaatst kunnen worden in het werkveld van de Rijksoverheid. De discussiestarters zijn Louise Nelle (communicatiewetenschapper en toezichthouder bij de Autoriteit Financiƫle Markten) en Mareille de Bloois (gedragswetenschapper bij de Autoriteit Consument en Markt).
Doelgroep
De expertsessie is bedoeld voor ervaren gedragsdeskundigen die afgestudeerd zijn in psychologie, gedragseconomie of een gerelateerde studie.
Over dr. Marret Noordewier
Marret Noordewier werkt als Universitair Docent bij de sectie Sociale, Economische en Organisatie Psychologie aan de Universiteit Leiden, en ze is als wetenschappelijk expert verbonden aan het Kenniscentrum Psychologie en Economisch Gedrag. Haar onderzoek richt zich op affectieve processen in reactie op onverwachte, nieuwe of complexe informatie. Ze bestudeert emoties zoals verrassing, nieuwsgierigheid en verwarring, en onderzoekt de vraag wanneer de onzekerheid van het niet volledig weten of begrijpen van een situatie positief of negatief voelt.
Tijd, locatie en aanmelding:
- Maandag 9 mei 2022 15:00-16:30 uur
- Inloop en gebak vanaf 14:30 uur
- De sessie vindt plaats op het Kenniscentrum Psychologie en Economisch gedrag, op het Hooglandse Kerkgracht 17H te Leiden. Deze locatie bevindt zich op 15 minuten loopafstand van Leiden CS.
- Deelname is gratis.
- Aanmelden kan via de website van het Kenniscentrum. (NB. het aanmeldformulier vind je helemaal onderaan de pagina.)