Gedragsinzichten en nudging: beter beleid ontwerpen met kennis van gedrag

2536 keer bekeken

In deze opleiding bouw je kennis op rond gedragsbeïnvloeding en leer je hoe je met gedragsinzichten aan de slag kan gaan binnen de eigen overheidsorganisatie. Wetenschappelijke onderzoeksresultaten worden gekoppeld aan een brede waaier praktische toepassingen.

Meer informatie opleiding

Naam leeractivieit

Gedragsinzichten en nudging: beter beleid ontwerpen met kennis van gedrag

 

Doelgroep

De opleiding richt zich op beleidsmakers en beleidsexperten die gebruik willen maken van gedragsinzichten bij het uitdenken, uitbouwen en uitvoeren van beleid.

 

Korte omschrijving

"Kennis van gedrag is cruciaal voor succesvol overheidsbeleid. Beleid is per definitie gericht op gedragsbeïnvloeding. Mensen denken en handelen echter niet altijd rationeel. Onbewuste factoren zoals intuïtie, emoties, routines en sociale normen hebben een grote impact op het gedrag en de beslissingen van burgers. Geen wonder dat de toepassing van gedragsinzichten de laatste jaren in de lift zit. In deze opleiding bouw je kennis op rond gedragsbeïnvloeding en leer je hoe je met gedragsinzichten aan de slag kan gaan binnen de eigen overheidsorganisatie. We koppelen wetenschappelijke onderzoeksresultaten aan een brede waaier praktische toepassingen. Hiervoor werken we samen met het team Gedragsinzichten van het Departement Kanselarij en Bestuur (Vlaamse overheid).

 

Aanbieder

KU Leuven Instituut voor de Overheid (België)

 

Studiebelasting

24 uren

 

Opleidingsniveau

-

 

Kosten bij open inschrijving

600 euro

 

Incompany mogelijk

-

 
 

 

 

 

Afbeeldingen

X (voorheen Twitter)

Cookie-instellingen